Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Buldan’da ilk kez kekik alımı yapıldı

17 TEMMUZ 2020

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ortak ürün değerlendirme faaliyetleri ile hasat döneminde çiftçilerin ilk adresi olmaya devam ediyor. Denizli’nin Buldan ilçesinde sezonun açılması ile birlikte ilk kez kekik alımı yapıldı.

Tarladan sofraya tarımsal üretimin her alanında üretici ile tüketici arasında köprü vazifesi gören Türkiye Tarım Kredi Kredi Kooperatifleri ortaklarından ürün alımlarına devam ediyor. Ürün değerlendirme faaliyetleri kapsamında kooperatifler aracılığıyla çiftçiler arpa, buğday, mısır, bakliyat, ayçiçeği, çeltik, zeytin, yaş sebze-meyve ve kuru üzüm gibi farklı ürün gruplarında en az 300 çeşit tarımsal ürünü değer fiyattan alımlar yapılıyor. Alınan ürünler Tarım Kredi Kooperatif Marketler başta olmak üzere ulusal ve yerel marketler aracılığı ile piyasaya arz ediliyor.

Hasat döneminde üreticilerin ilk adresi olan Tarım Kredi, ürün değerlendirme çalışmalarıyla çiftçilerin pazar kaygısını da ortadan kaldırarak onlara ekonomik destek sağlıyor. Ürün değerlendirme çalışmaları kapsamında İzmir Bölge Birliği faaliyet alanında yer alan Buldan Tarım Kredi Kooperatifi de ilçede ilk kez kekik alımı yapmaya başladı.

İzmir Bölge Müdürü Mehmet Aksoy “Buldan ilçemizde ilk kez kekik alımına başladık. Yöredeki çiftçilerimizden 65 randıman ve üzeri kekik alımlarını yaparak piyasaya arz edeceğiz. Bu sezon 300 ton olmak üzere planlamamızı yaptık. Önümüzdeki yıldan itibaren sözleşmeli üretim modeliyle bu rakamı daha da artıracağız. Çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.