Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Kooperatif Market 700’üncü şubesi Gaziantep'te açıldı

27 ARALIK 2021

Tarım Kredi Kooperatif Market hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Kooperatif Market ülke genelindeki 700’üncü, toptan ve perakende alışveriş imkânı sunduğu KoopGross Mağazalarının 3. şubesini Gaziantep Şahinbey’de açtı.

Kaliteli gıdayı uygun fiyatlarla vatandaşlara ulaştırmak için hizmet ağını günden güne büyüten Tarım Kredi Kooperatif Market, KoopGross formatındaki ikinci ülke genelindeki 700’üncü mağazasını Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki Güneykent Mahallesi'nde açtı.

Açılış törenine, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Gaziantep Bölge Müdürü Mustafa Aslan, Tarım ve Orman Bakanlığı Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, Bölge Müdür Yardımcıları Hasan Şentürk, Mustafa Taşkın, Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, kooperatif ve şirket yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

“Altyapımızı her geçen gün daha da güçlendiriyoruz”

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, açılışta yaptığı konuşmada Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye'nin en büyük çiftçi kuruluşu olduğunu vurguladı.

Tarım Kredi'nin 17 bölge birliği, 1615 kooperatifi, 200 hizmet bürosu ve 19 iştirakinden  oluşan yapılanmasıyla çiftçinin hizmetinde olduğunu ifade eden Arpa, "Tüm dünya örneklerinde olduğu gibi Türkiye'de de Tarım Kredi Kooperatifleri bir elini çiftçiye uzatırken diğer taraftan da tüketicinin yanında yer alıyor. Üretici ile tüketici arasında köprü olmada yapılanmasını hızlı bir şekilde geliştirerek dönüştürüyoruz. Açtığımız lojistik merkezleri ve Tarım Kredi Kooperatif Marketlerle ülke genelindeki altyapımızı her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. Bu anlamda ilk mağazasını 2017 yılında açtığımız Kooperatif Marketin bugün burada 700’üncü şubesini açıyoruz." dedi.

“Hedef ülke genelinde 1.000 mağaza”

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Bayramali Yıldırım ise 5 yıllık strateji planı hazırladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belirlediği 500 market hedefine kısa sürede ulaştıklarını anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye genelinde 13 lojistik merkezimiz var, bunlar sayesinde birçok ilde mağaza açıldı. 2022'nin ilk çeyreğinde 1.000 adet mağaza sayısına ulaşarak, Türkiye geneline yaygın 13 lojistik merkezinde 81 il ve potansiyel ilçelerin tamamında yaygınlaşmaya devam edeceğiz. Girdi maliyetlerinde de bir indirim olması normaldir. Tarım Kredi olarak vatandaşlarımızın yanında yer almak için girdi fiyatlarında indirim olmasını beklemeden indirimleri fiyatlarımıza yansıtmaya başladık. Dün yaptığımız çalışmayla beraber yüzde 30'a varan indirimlerimizi fiyatlarımıza yansıttık. Fiyatlar yukarı doğru çıkarken fiyatlarımızı aşağıda tutarak regülasyon görevinde öncülük yaptık, şu anda fiyatlarımızı aşağı alırken ilk hareketi yaparak da piyasada öncülük yaptık."

Aday personel için tebligat töreni yapıldı

Açılışın ardından, Gaziantep Bölge Birliğini ziyaret eden Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Bölge Müdürü Mustafa Aslan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı birim kooperatiflerde kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi kadroları için yapılan mülakatta başarılı olan aday personel için düzenlenen tebligat törenine katılan Arpa, çalışanlara yeni görevlerinde başarılar diledi.