Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Kooperatif Market hizmet ağı büyümeye devam ediyor

23 KASIM 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Market çiftçilerden aldığı güçle büyümeye devam ediyor. Kooperatif Marketin 564. mağazası Malatya – Yeşilyurt’ta törenle açıldı.

Tarım Kredi Kooperatif Market'in 564'üncü şubesi Malatya'da törenle açıldı. Açılışa Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Koordinatörü Murat Tunç, Malatya İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Malatya Bölge Müdürü Yusuf Karabatak, Kayseri Bölge Müdürü Mehmet Uzun, TK Birlik Genel Müdürü Mehmet Güneş ve TK Market Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, şirket yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, merkez Yeşilyurt ilçesi Bostanbaşı Mahallesi'ndeki açılış töreninde, marketin hayırlı olmasını diledi.

“Tüketicilerimiz lehine bir regülasyon görevi ifa ediyoruz”

Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin bir çiftçi kuruluşu olduğunu hatırlatan Arpa, şöyle devam etti:

"1615 Kooperatif ve 200 hizmet bürosuyla 1815 noktada üreticilerimizin tarımsal girdi ihtiyacını karşılıyoruz. Bir yandan üreticilerimizin tarımsal girdi ihtiyacını karşılarken bir yandan da onların el emeği, göz nuru ürünlerini değerinde satın alarak onları spekülatif fiyat dalgalarından korumaya çalışıyoruz. Şu an da 19 iştirakimiz var. Şirketlerimizden aldığımız güçle ülke ekonomisine istihdam üretmeye ve katma değer üretmeye devam ediyoruz. Daha kısa bir ifadeyle tarlarında üreticilerimizi, sofralarında tüketicilerimiz lehine bir regülasyon görevi ifa ediyoruz. Bugün itibariyle gıda, sigorta, bireysel emeklilik, hayvancılık, gübre, yem, tohum, sera örtüsü, sulama sistemleri alanında faaliyet gösteren 19 iştirakimiz var. Tarım kredi ailesi kesinlikle ayakta kalacak, ölmeyecek bir kar marjı hedefiyle kamu faydasını önceleyerek iş görüyor."

“Kooperatifçilik denilince akla Tarım Kredi'nin gelir”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da Türkiye’de kooperatifçilik denilince akla Tarım Kredi'nin geldiğini belirterek, yapılan hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yıl sonunda 700’ü şubeyi aşacak

Kooperatif Market olarak 5 yıllık strateji planı hazırladıklarına işaret eden Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. Genel Müdürü Bayramali Yıldırım, "Hazırladığımız bu plan doğrultusunda gidiyoruz. Bu sene başında Cumhurbaşkanımız bize 500 market hedefi vermişti, biz o hedefe ulaştık. Yıl sonuna kadar 700 markete çıkacağız. Cumhurbaşkanımızın 1000 mağaza hedefine ise 2022'nin ilk 6 ayında çok rahatlıkla ulaşacağız. Türkiye genelinde 12 lojistik merkezimiz var, bunlar sayesinde birçok ilde mağaza açtık. 2022'nin ilk 6 ayından itibaren Türkiye geneline yaygın 13 lojistik merkezinde 81 il ve potansiyel ilçelerin tamamında yaygınlaşmaya devam edeceğiz. Şu an 53 ilde varız. Yıl sonuna kadar yaklaşık 60 ilde olacağız." diye konuştu.