Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Mersin’de soya üreticilerine tohum desteği

25 MAYIS 2023

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliğine bağlı Tarsus Tarım Kredi Kooperatifi hizmet binasında 78 üreticiye soya tohumu dağıtıldı.

Mersin Bölge Birliğine bağlı Tarsus Tarım Kredi Kooperatifi hizmet binasında 78 üreticiye 2 bin 900 dekar alan için yüzde 75 hibeli soya tohum dağıtımı törenle yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından “Tarım Arazilerinin Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında desteklenen, Tarsus İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen Tarsus’ta Soya Tohumu Dağıtım Projesi ile 34 farklı mahalle, 78 üreticiye 2900 dekar alan için yüzde 75 hibeli tohum dağıtımı gerçekleştirildi. Proje ile soya üretim alanlarının artması ve dışa bağımlılığın azaltılması hedefleniyor.

Soya tohumu dağıtım törenine Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Mersin İl Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı, Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Müdürü İsa Güler, Bitkisel Üretim ve Sağlığı Şube Müdürü Azmi Murat Erdem, Tarsus İlçe Tarım Müdürü Hayri Erdoğan, Tarsus Emniyet Müdürü Ali Garanlı, Tarsus Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ahmet Dursun, firma yetkilileri, teknik personel ve üreticiler katılım sağladı.