Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Oltu Tarım Kredi Kooperatifinin yeni hizmet binası açıldı

3 EYLÜL 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği faaliyet alanında yer alan Oltu Tarım Kredi Kooperatifinin yeni hizmet binası açıldı.

Oltu Tarım Kredi Kooperatifi hizmet binasının açılışına, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat, Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşci, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Erzurum Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Avcıoğlu, Bölge Müdürü Mustafa Demir, Oltu ilçe Tarım ve Orman Müdürü Temel Aslan, Oltu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Yüksel, Erzurum Bölge Müdür Yardımcıları Özkan Yıldırım ve Mehmet Agah Ayık ile vatandaşlar katıldı.

Erzurum Büyükşehir Başkan Vekili Fevzi Polat, açılışta yaptığı konuşmasında “Bölgemiz için güzel bir tesisin açılışını birlikte yapacağız. Biz şunu biliyoruz ki bölge insanının karnını doyurmak zorundayız. Karnını doyururken de bir üretim tarafı var birde tüketim tarafında olmak arasında bir pozisyon belirliyoruz. Üretim yapan herkese desteğimiz tamdır. Bu güzel tesis Oltu İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Bütün ürünler doğal ve kaliteli

Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa, Tarım Kredi Kooperatiflerinin yardımlaşma ve dayanışma esaslı bir organizasyon olduğunu söyledi. Tarım Kredi Kooperatiflerinin 800 binden fazla ortağının yanı sıra gıda arzı noktasında da 85 milyon insana ulaşma kapasitesine sahip büyük bir aile olduğunu ifade eden Arpa, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak amacımız; tarımsal amaçlı kooperatiflerimiz, kurum ve kuruluşlarımız, üniversitelerimiz ve tüm sivil toplum kuruluşları ile işbirliği halinde ülke tarımını daha iyiye götürmek, çiftçimize hizmetin en iyisini vererek Tarım Kredi Kooperatiflerini de daha güçlü hale getirmek. Bu doğrultuda kooperatiflerimizin alt yapısını ve hizmet kapasitesini güçlendirmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bunun yanında vatandaşlarımızın yerli ve kaliteli gıda ürünlerine uygun koşullarda erişimini sağlamak için Kooperatif Market ağımızı da genişletiyoruz. Oltu ilçemizde açmış olduğumuz kooperatif marketimizde bütün ürünlerimiz doğal ve çok kalitelidir” diye konuştu.

Oltu Tarım Kredi Kooperatifinin Olur ilçesindeki Hizmet Bürosu ile birlikte 95 yerleşim biriminde kayıtlı 567 ortağına ve yöre çiftçisine hizmet verdiğini belirten Arpa, “30 yıldan fazla bir süredir bölge çiftçimize hizmet götüren Kooperatifimiz, faaliyetlerini bugüne kadar kiralık hizmet binalarında sürdürüyordu. Kooperatiflerimizin alt yapısını ve hizmet kapasitesini güçlendirmek amacıyla başlattığımız çalışmalar kapsamında bugün açılışını yaptığımız hizmet binası Kooperatifimize kazandırılmıştır. Yaklaşık 1.500 metrekare arsa üzerinde toplam 438 metrekare kapalı alanı bulunan yeni hizmet binamız, bakım ve onarımı yapılarak ortaklarımıza daha iyi hizmet sunacak hale getirildi” ifadelerini kullandı.

Kooperatif ortaklarının akaryakıt talepleri için 8 metreküplük akaryakıt tankı kurulduğunu, yine hizmet binası içerisinde Kooperatif Market alanı oluşturulduğunu belirten Arpa, Oltu Tarım Kredi Kooperatifinin yeni binasıyla çiftçilerimize daha iyi hizmet sunacağını kaydetti.

Erzurum Bölge Müdürü Mustafa Demir de konuşmasında, “Doğu Anadolu’da doğa şartları çok zor ikincisi ekilebilir tarım alanlarımız sıkıntılı sadece hayvancılık yapabiliyoruz oda belirli bir seviyede. Dolayısıyla bu zor şartlar içerisinde tarımsal faaliyetler içerisinde çiftçilerimiz özel gayret harcamaktadırlar” dedi.