Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi 6. Samsun Tarım Fuarında

15 EYLÜL 2021

6. Samsun Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi Tarım Kredi Kooperatifleri, fuarda iştirakleri ve Samsun Bölge Birliği ile yerini aldı.

Samsun Tarım Fuarı, 72 firma ve 100’den fazla markanın katılımıyla TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde başladı. Fuar 15 – 19 Eylül tarihleri arasında ziyarete açık olacak. Fuarın açılışına, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Milletvekilleri Fuat Köktaş, Kemal Zeybek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Ersoy, Samsun Bölge Müdürü Erol Apaydın ve davetliler katıldı.

“Tarım ürününü en iyi değerlendirmenin yolu lisanslı depoculuk”

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, açılışta yaptığı konuşmada, tarımda verimliliğin artması için lisanslı depoculuğa geçilmesi gerektiğinin altını çizerek, “1,5 yıl aradan sonra fuarlara kavuştuk. Bereketli topraklar üzerindeyiz. Ülkemizin en bereketli ovalarına sahibiz. Bizim görevimiz daha ileriye nasıl götürebiliriz, neler yapmalıyız? İlin yöneticileri olarak hepimiz buradayız. Tarıma dayalı sanayiyi geliştirmek zorundayız. Daha fazla ihracat yapmak ve katma değeri arttırmak durumundayız. Bafra’da Sera OSB’nin ihalesi yapıldı. Yakın bir zamanda burası üreticilere açılacak. Vezirköprü  besicilikte, hayvancılıkta da tarımda olduğu gibi önemli. Oradaki çalışmalarımız sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Terme’de hem fındık hem de ziraat yeri. Oraya da bir Sera OSB düşüncemiz var. Onla ilgili de çalışmalar devam ediyor. Lojistik Merkezi de şu anda tamamen doldu. Oraya şu anda ekstra depolar yapılıyor. Lisanslı depoculuğa geçmek durumundayız. Çünkü tarım ürününü en iyi değerlendirmenin yolu, yöntemi tamamen bu. Fuarımızın da sektöre hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Fuar sektör için büyük fırsat

Tarım Kredi Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kacır da konuşmasında, tarımın gıda üretimi başta olmak üzere ekonomik ve sosyal hayatın en önemli ayağı olduğunu beliretek, “Bizleri uzun bir süre ayrı bırakan salgın sürecinde de daha iyi gördük ki, tarım, yerli ve milli imkânlarla yapılması gereken, sürdürülebilir ve planlı bir şekilde icra edilmesi gereken stratejik bir sektördür” dedi.

Türkiye’nin tarımsal üretimde büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Kacır şunları kaydetti:

“Bugün ülkemizde en ön sıralarda yer alan Samsun ilimizde düzenlenen bu fuarın sağladığı katkı oldukça önemlidir. Tarımsal mekanizasyon, hayvansal üretim, su ve sulama teknolojilerindeki yeniliklerin, makine ve malzemelerin topluca tanıtılacağı Samsun Tarım Fuarı’nın bölgedeki yatırımlara olumlu bir ivme kazandıracağına, çiftçilerimiz için yeni imkânlar sunacağına inanıyorum. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Tarım Kredi ortağı bir çiftçi olarak en son teknik ve teknolojilerin yakinen tanıtıldığı böylesi fuarları ülke tarımı ve çiftçilerimiz için kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görüyorum.”

Konuşmaların ardından fuar ziyarete açıldı. Başkan Kacır, fuar alanında Tarım Kredi standını ziyaret eden protokol üyeleri ve vatandaşlara kurum faaliyetleri hakkında bilgi verdi.