Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarında

6 EKİM 2021

Bursa 18. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 13. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı (BURTARIM), kapılarını ziyaretçilere açtı. Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi Tarım Kredi Kooperatifleri, fuarda iştirakleri ve Balıkesir Bölge Birliği ile yerini aldı.

Fuarın açılışı, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Tüyap Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Yönetim Kurulu Üyeleri, Tarım Kredi Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Hilmi Tunahan Eyice, Tareks Genel Müdürü Burhanettin Topsakal, Tareks Genel Müdür Yardımcısı Kamil Yılmaz ve davetlilerin katılımıyla yapıldı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde, TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ ile Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) iş birliğiyle düzenlenen fuarların açılışında, bu organizasyonların tüm dünyada ekonomik gelişim ve etkileşimin temel araçlarından olduğunu söyledi.

Bursa'nın bir fuar şehri olduğunu ifade eden Canbolat, şunları kaydetti:

"Açılışını yaptığımız iki fuar da oldukça önemlidir. Bursa, güçlü sanayisiyle adından söz ettirirken tarımla da ön plana çıkmaktadır. Bursa denilince akla tarım geliyor. Bursa'nın sadece ülkede değil, dünyada tarımsal markasını en iyi oluşturan il olmuştur. Gemlik tipi sofralık zeytin, siyah incir, deveci armudu ihracatıyla uluslararası pazardaki haklı yerini almıştır. İlimiz 60 bin tonu geçkin tarımsal ihracatıyla ülke ekonomisine 400 milyon dolara yakın getiri sağlamaktadır. Elbette tarımın yanında Bursa hayvancılığının Türkiye hayvancılığındaki yeri de büyük öneme sahiptir. Düzenlediğimiz fuarlar her geçen yıl güçleniyor. Tarım ve hayvancılığın gelişmesi, yeni teknolojik gelişmelerle buluşması, ürün kalitesinin artırılması bakımından bu çifte fuarın üreticiler için çok önemli olduğunu düşünüyoruz."

Tarım Kredi standı büyük ilgi gördü

En son teknolojik ürünlerin sergilendiği fuarda Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Birliği, GÜBRETAŞ, Tarkim, Tareks Tohum, Bereket Sigorta, Tarım Kredi Yem, TK Birlik ve İmece Plastik aynı stantta yer alarak ürünlerini ve bilgilerini ziyaretçilere sundular. Tarım Kredi standı ilk günden itibaren ziyaretçi akınına uğradı.

Ulusal ve uluslararası 150'den fazla firmayı bir araya getiren fuarlarda tarım ve hayvancılık alanlarında yeni teknolojiler tanıtılıyor.

Fuarlara, Balkan ülkelerinin tamamından, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Fas, Tunus Cezayir, Kenya, Uganda, Senegal, Etiyopya ve İran'dan 1000'in üzerinde iş insanının katılması bekleniyor. Uluslararası iş birlikleri kurulması beklenen fuarlar, 9 Ekim Cumartesi günü saat 17.00'ye kadar ziyaret edilebilecek.