Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Kooperatifleri üreticinin yanında

10 KASIM 2022

Tarladan sofraya tarımsal üretimin her aşamasında üreticilerin yanında yer alan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, yıl boyunca süren ürün değerlendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Müdürü Seyfettin Tosun, ürün alımı yapılacak limon ve portakal bahçelerinde incelemelerde bulundu.

Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Birliği, faaliyet alanı içerisinde yer alan kooperatifler aracılığıyla ürün alımlarına devam ediyor. Bu kapsamda Bölge Müdürü Seyfettin Tosun, Kooperatif Market Satın Alma Müdürü Kadir Çobanoğlu ve Satın Alma Şefi Enes Ünal ile birlikte ürün alımı yapılacak alanlarda incelemelerde bulundu.

Bölge Birliği olarak yıl boyunca ürün alım çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Tosun, “Kooperatiflerin hizmet alanlarının genişletilmesi, iştiraklerimizin ve iş ortaklığı yaptığımız firmaların hammadde ve yaş meyve sebze ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla sözleşmeli üretim ve ürün alım faaliyetlerimizi yıldan yıla artırarak devam ediyoruz. Ortaklarımızın üretim öncesi ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, piyasada fiyat dengesinin sağlanması ve ürünlerin pazara ulaştırılması konusunda da sorumluluk alıyoruz.” dedi.

Çiftçinin ilk adresi Tarım Kredi

Sürdürülebilir üretim için çiftçilerin pazar kaygısı duymadan üretim yapmalarının önemli olduğunu kaydeden Tosun, “Bu nedenle bizzat sahada üreticilerimizi ziyaret ederek bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca ürünlerin denetimi ve kontrollerini de gerçekleştiriyoruz. Sahada her zaman üreticilerimizin yanındayız. Çiftçilerimiz de bunu çok iyi biliyor. Hasat döneminde ilk tercihleri Tarım Kredi Kooperatifi oluyor. Bugün Kooperatif Market’ten değerli mesai arkadaşlarımızla birlikte Serik ilçesinde bulunan 380 Sayılı Abdurrahmanlar Kooperatifi ortağımız Ali Abıcılar'ı ziyaret ettik. Üreticilerimizin bahçesinden alınan limon ve portakallar Kooperatif Market raflarında yerlerini alacak.” diye konuştu.