Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi Ortak Kart ile senet devri kapanıyor

19 OCAK 2021

Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı kooperatif ortaklarına Tarım Kredi Ortak Kart projesi kapsamında kart dağıtımı yapıldı. Kartlarını kullanmaya başlayan ortaklar hızlı ve güvenli işlem imkanı sağlayan kartlardan memnuniyetlerini dile getirdi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin dijital dönüşüm altyapı çalışmaları kapsamında uygulamaya başladığı Tarım Kredi Ortak Projesi, adım adım büyüyor. 2019 yılında pilot uygulaması yapılan ve büyük başarı sağlayan projede Bölge Birliklerine kart dağıtımı ve sistem entegrasyon çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Tekirdağ Bölge Birliğinde dağıtımı tamamlanan kartların kullanımına başlandı. Tarım Kredi Ortak Kart ile ortakların kooperatif işlemlerinin daha hızlı ve güvenli hale getirildiğini belirten Bölge Müdürü Adnan Yusuf Güney “Ortak Kart, mobil-web onaylı krediye imkan sağlayacak. Merkezi depo uygulamasının kolaylaştırılmasını, devlet desteklerinin ayni olarak dağıtılmasına imkan tanıyacak. Elektronik sözleşme alt yapısının sağlanmasıyla da senet devrini kapatarak daha güvenli alışverişe imkan sağlayacak.” dedi.

Tarlada alışveriş kolaylığı

Konuyla ilgili bilgi veren Güney şunları söyledi;

“Tarım ve teknolojiyi ne kadar çok buluşturursak elde edilen ürünleri en tasarruflu ve güvenli yollarla pazarlara ne kadar kolay ulaştırabilirsek üreticimizin, çiftçimizin önündeki engelleri ne kadar çok kaldırıp üzerindeki yükü hafifletirsek, o kadar çok ülkemize, milletimize, istikbalimize, ekonomimize hizmet etmiş oluruz. Bu amaçla PTT Genel Müdürlüğü ve kurumumuz arasında imzalanan protokol çerçevesinde uygulamamızı başlattık. Bölgemizde faaliyet gösteren yaklaşık 46 bin ortağımıza kart dağıtımını sağladık. Bugün de dağıtımı tamamlanan kartları ortaklarımızın kullanımına açtık. Tarım Kredi Ortak Kart kullanan ortaklarımız sahada, tarlalarından ayrılmadan da alışveriş yapabilme imkanına kavuştu. Özellikle pandemi sürecinde bu özelliği kullanan ortaklarımız, sağlanan kolaylıktan çok memnunlar.”

Kooperatiflerden kartlarını teslim alan çiftçiler, Tarım Kredi Ortak Kart’ın işlemlerini daha hızlı ve güvenli yapmalarını sağlayacağı için duydukları mutluluğu ifade ettiler.