Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredi üreticileri desteklemeye devam ediyor

16 ŞUBAT 2022

Üreticilerimizin ekonomik gücünü artırarak, her geçen gün değişmekte olan ihtiyaçlarını en uygun şartlarda temin etmeyi görev edinen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, tarımsal üretimin artırılmasına katkıda bulunmak, ortak ürünlerini değerlendirmek ve üreticilerin ihtiyaç duyduğu her türlü tarımsal girdinin kaliteli ve uygun fiyattan karşılanmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kurumumuz, üreticilerimizin tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlardan etkilenmelerinin önüne geçmek amacıyla gerekli adımları atmakta, başta kimyevi gübre ve karma hayvan yemi olmak üzere tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla üretimi kolaylaştırıcı imkânlar sağlıyor.

Bu kapsamda, 14.02.2022 tarihi itibarıyla ilkbahar dönemi bitkisel üretimde yaygın olarak kullanılan ÜRE, 20.20.0 ve Çay Gübrelerinde % 30’a varan indirim yapılmıştır. Buna göre ÜRE gübresi 9.200 TL, 20.20.0 gübresi 6.100 TL ve Çay Gübresi ise 7.500 TL fiyatla Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılmaya başlanmıştır.

Söz konusu indirimlere ilave olarak 17 Şubat 2022 Perşembe günü itibarıyla da CAN gübresi, Amonyum Sülfat ve Nitro-Power gübrelerinde % 30’a varan oranlarda indirime gidilmiştir. Yapılan indirim doğrultusunda üreticilerimiz CAN gübresini 6.150 TL, Amonyum Sülfat gübresini 6.800 TL ve Nitro-Power gübresini ise 8.200 TL fiyatla Kooperatiflerimizden temin edebileceklerdir.

Ayrıca kimyevi gübrelerin yanı sıra hayvansal üretim faaliyetinde bulunan üreticilerimizi desteklemek ve girdi maliyetlerini düşürmek amacıyla 17 Şubat 2022 Perşembe günü itibarıyla karma hayvan yemlerinde de % 12 indirim yapılmıştır.