Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Kredide bayramlaşma programı

4 AĞUSTOS 2020

Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinde Kurban Bayramının ardından bayramlaşma töreni yapıldı.  Bayramlaşma programı,  Kovid-19 önlemleri kapsamında internet üzerinden gerçekleştirildi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır ve Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz; Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçiler, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Bölge Müdürleri, Bölge Müdür Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Şirketlerin Genel Müdürleri ile internet üzerinden video konferansla bir araya gelerek çalışanların bayramını kutladılar.

Herkesin geçmiş Kurban Bayramını tebrik eden Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır; “Rabbim bizi eş, dost ve akrabalarımızla birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara eriştirsin, birbirimizle kucaklaşacağımız nice güzel günler göstersin ve bizleri en kısa zamanda bu hastalıktan kurtarsın. Böyle büyük bir ailenin bir ferdi olduğum için büyük memnuniyet duyuyorum. İnşallah hep güzel işlerde bir araya geliriz.” ifadelerini kullandı.

Çalışanların bayramını kutlayan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz da Tarım Kredi Kooperatiflerinin, pandemi ile birlikte işlerin devam etme mecburiyetine bağlı olarak yoğun bir dönem geçirdiğine işaret etti. Poyraz, bu dönemde aktif şekilde çalışan personele kolaylıklar dilerken bu süreçte tedbirin elden bırakılmaması gerektiğinin de altını çizdi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinde işlerin olanca hızıyla sürdüğünü belirten Poyraz, çiftçilere sabit maliyet oranlarıyla kredi kullandırma konusundaki çalışmaya ek olarak donatma kredilerinde ve hayvancılık konusunda da bu uygulamanın başlayacağı müjdesini verdi. Poyraz, dört yıla kadar yıllık % 6 sabit maliyet oranıyla kredi kullandırmanın mümkün olacağını söyledi.

Genel Müdür Poyraz, konuşmasında şunları söyledi: “İşlerimiz yoğun şekilde devam ediyor. Bu yoğunluğun iyi tarafı, 2020 yılı yenileme yatırımları konusunda özellikle şirketlerimiz açısından güzel bir yıl oldu. Toplamda baktığımızda bu yıl içerisinde yaklaşık 1 milyar TL civarında bir yatırım yapmış olacağız. Genel anlamda değerlendirdiğimizde yönetici ve çalışanlarımızın gayretleri olumlu sonuçlar veriyor. Bir tarafta Merkez Birliğimiz, bölge birliklerimiz ve kooperatiflerimiz bir tarafta da şirketlerimizle biz bir bütünüz. İnanıyorum ki 2020 yılı Tarım Kredi Kooperatifleri ve şirketleri açısından bir değişim ve dönüşüm yılı olacak.

Temenni ediyoruz ki önümüzdeki dönem Türk Tarımı açısından yeni ve vizyoner uygulamaların her şeyi kuşatıcı, kapsayıcı, tohumdan sofraya kadarki tüm gıda tedarik zincirlerinin denetim altına alındığı ve bir taraftan liberal politikalar uygulanırken diğer taraftan da halkın genel sağlığının esas alındığı akreditasyonların sağlandığı bir dönem olur. Bu dönemde de Tarım Kredi Kooperatifleri herkesten ve her kurumdan daha güçlü olarak üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir.

Tarım Kredi Kooperatiflerin hem yurtiçi hem de yurtdışındaki işbirliklerinden de görüyoruz ki Tarım Kredinin önemi her geçen gün çok daha iyi anlaşılıyor. Tük tarımının daha da güçlenmesi adına yapabileceğimiz her ne iş ve işbirliği varsa bunları yapmaktan da geri durmayacağız.”