Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Market 300. şubesi açıldı

3 HAZİRAN 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Marketler çiftçilerden aldığı güçle büyümeye devam ediyor. Kooperatif Marketin 300. şubesi Bursa’da hizmete açıldı.


Tarım Kredi Kooperatif Market’in 300’üncü şubesinin açılış törenine, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Demir, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, Bursa İl Tarım Müdürü Hamit Aygül, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Balıkesir Bölge Müdürü Hilmi Tunahan Eyice, TK Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. Genel Müdür Bayramali Yıldırım ile şirket yöneticileri, çalışanlar ve vatandaşlar katıldı.Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, açılış töreninde yaptığı konuşmada, 300'üncü mağazanın hayırlı olması temennisinde bulundu. Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olduğunu hatırlatan Poyraz, "Tarım Kredi 17 bölge birliği, bin 618 kooperatifi, yaklaşık 25 iştirakiyle çiftçimizin hizmetinde olan bir kooperatif yapılanmasıdır. Tüm dünya örneklerinde olduğu gibi Türkiye'de de Tarım Kredi Kooperatifleri bir elini çiftçiye uzatırken diğer taraftan da tüketicinin yanında yer alıyor. Üreticiyle tüketici arasında köprü olma noktasında yapılanmasını hızlı bir şekilde geliştirerek dönüştürüyor." dedi.


Poyraz, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye'nin köklü kurumlardan bir tanesi olduğunu vurgulayarak, "Dünyada tarımın ve kooperatifçilik mantığının gelişimine paralel olarak Tarım Kredi Kooperatifleri de özellikle son dönemlerde bir dönüşüm içindedir. Bu manada Türk çiftçisini destlerken onların daha iyi koşullarda ürünlerini satabilmesi ve tüketicinin mutfağına gidebilmesi için Tarım Kredi Kooperatifleri gerekli dönüşümü yaparak son üç yılda marketçilik sektöründe de yerini aldı." diye konuştu.

Yıl sonunda 500’ü şubeyi aşacak


Son dört yılda fiyatlardaki aşırı derecedeki artışı nedeniyle Tarım Kredi Kooperatiflerinin ayrı bir misyon üstlenerek mağaza açmaya karar verdiğini ifade eden Poyraz, geçen yılı 162 mağazayla kapattıklarını bu sene ise mağaza sayısını 500'ün üzerine çıkaracaklarını belirtti.Gelecek 5 yılda stratejilerinin hazır olduğuna dikkati çeken Poyraz, Tarım Kredi Kooperatif Marketi dünya standartlarına uygun hale getirip topluma çiftçiye katkı sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.Konuşmaların ve yapılan duanın ardından şubenin açılış kurdelesi kesildi. Törene katılan Vali Yakup Canbolat, kurdeleyi keserken yaptığı kısa konuşmada 300'üncü şubenin Bursa'ya hayırlı olmasını diledi.Açılışın ardından Poyraz, Vali Canbolat ve protokol üyeleri, mağazayı gezdi.

İlk şube 2017'de açılmıştı


İlk şubesi 2017'de faaliyete geçen ve başlangıçta fiyat regülasyonu amacıyla büyük şehirlerde teşkilatlanan Tarım Kredi Kooperatif Market, 2020 yılı sonunda 162 şubeye ulaştı. 300’üncü mağazasını Bursa’da açan Tarım Kredi Kooperatif Market, yılsonuna kadar 500 market sayısına ulaşmayı hedefliyor.Kooperatif Market mağazalarında temel gıda, atıştırmalık, içecek, şarküteri ve kahvaltılık, et ve dondurulmuş ürünler, meyve ve sebze, temizlik ürünleri, sıvı yağ ve margarinler, kişisel bakım, kağıt ürünleri, gıda dışı olmak üzere yüzde 70 Tarım Kredi'ye ait ürünler bulunuyor.