Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Zeytin alımları devam ediyor

28 KASIM 2022

Bereketli bir sezon diliyoruz

Tarım Kredi Birlik A.Ş. Genel Müdürü Kadir Aydın, sofralık ve yağlık zeytin alımına başladıklarını söyledi. Üreticiler için bereketli bir sezon olmasını dileyen Aydın, “Bu yıl için 20 bin ton yağlık, 10 bin ton sofralık zeytin alımı planlıyoruz.” dedi.

Tarım Kredi Grubu iştiraklerinden Tarım Kredi Birlik A.Ş., zeytin hasadıyla birlikte Ege Bölgesinde sofralık ve yağlık zeytin alımına başladı. Ürün alım çalışmaları ve hasat sürecini değerlendiren TK Birlik Genel Müdürü Kadir Aydın, “Örnek üretici, bilinçli tüketici mottosunu kendimize şiar ediniyoruz.” dedi.

Kooperatifler aracılığıyla temin edilen ürünlerin Tarım Kredi bünyesindeki tesislerde gerekli standart ve koşullarda işlenerek katma değerli ürünlere çevrildiğini kaydeden Genel Müdür Aydın, “Tarım Kredi Birlik olarak bizler, çatı kuruluşumuzun 159 yıllık müktesebatının gerekliliği olarak gördüğümüz işlev ve fonksiyonlarımız dahilinde, ‘Başka Eller Değmeden Tarladan Sofralara’ anlayışıyla çalışıyoruz. Bu sayede hem üreticilerimizin ürünlerini değerlendirmiş oluyor hem de nihai tüketicilerimize alternatif bir seçenek sunuyoruz. Gıda sektörü stratejik önem taşımaktadır. Mevsim değişiklikleri, küresel iklim koşullarının dönüşümü ve çevremizde yaşanan olağan üstü durumlar; savaşlar ve küresel salgınlar gibi etmenler de gıda sektörünün önemini bir kez daha bizlere hatırlatmıştır. Bu anlamda ürün alım çalışmalarımızla hem çiftçilerimizin pazar kaygısı duymadan üretim yapmasına öncülük ediyor hem de vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu kaliteli gıda ürünlerinin uygun fiyatlarla arzı için sorumluluk alıyoruz.” diye konuştu.

30 bin ton alım hedefleniyor

Tarım Kredi Grubunun ülke tarımı için çok önemli bir vazifeyi yerine getirdiğini Aydın şunları söyledi: “Kooperatifçiliğin öncü ve örnek kuruluşu Tarım Kredi Grubu, gerek birim kooperatifleri, gerek de şirketleriyle Türkiye’nin her bir köşesinde çiftçilerimizin yanında yer alıyor. Üretim öncesi girdilerini tedarik ediyor, tarlada bilgi ve tecrübelerimizle yanlarında yer alıyor, en nihayetinde de ürünlerini pazara ulaştırıyoruz. Zeytin de alımını yaptığımız ürünlerin başında geliyor. Faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olan ve üreticilerimizin için ciddi bir gelir kaynağı olan zeytin alım çalışmalarımız devam ediyor. 2021 yılında 5 bin ton yağlık ve 4 bin 600 ton sofralık zeytin alımı yaptık. 2022 yılı için 20 bin ton yağlık, 10 bin ton da sofralık zeytin alımı hedefi belirledik. Aldığımız mahsulleri Tarım Kredi Grubu şirketlerimizden Tarım Kredi Yağ A.Ş. fabrikalarında detay işlemlerden geçtikten sonra Tarım Kredi Kooperatifleri markası adı altında zeytin yağı ve sofralık zeytin olarak Kooperatif Marketlerde tüketicinin beğenisine sunulmaktadır.”