Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X


Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, bugüne kadar edindiği kooperatifçilik ve sigortacılık deneyimlerinden hareketle, iştirakleri Bereket Sigorta A.Ş. ve Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş. aracılığıyla sermayelerinin tamamı bu şirketlere ait olmak üzere, Türkiye ve Dünya’da tekafül sigortacılığında örnek bir model oluşturmak gayesiyle Bereket Tekafül markası altında Bereket Katılım Sigorta A.Ş. ve Bereket Katılım Hayat A.Ş. unvanları ile 19.07.2019 tarihinde 2 yeni şirket kurmuştur. Şirketler 03.02.2020 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığından ruhsat alarak faaliyetlerine başlamıştır.

 

Tekafül’ün kelime anlamı yardımlaşma ve dayanışmadır. Tekafül sigortacılığı ise, meşru nitelikli maddi değerlere ilişkin riskin yardımlaşma ve dayanışma zemininde sigortalılarca (katılımcılar) ortaklaşa üstlenildiği, faiz ve belirsizlik unsurlarına yer vermeyen, islami ilkelerle tam uyumlu bir risk paylaşım ve dayanışma sistemidir.

 

Bu sistemde, katkı payları bir nevi yardımlaşma sandığı olarak işlev gören tekafül havuzunda birikir ve riske maruz kalan katılımcıların (sigortalılar) hasarları bu havuzdan tazmin edilir. Katkı paylarından hasar ödemeleri ve sigortacılıkla ilgili diğer masraflar düşüldükten sonra pozitif bakiye oluşması halinde katılımcılara iade veya indirim yoluna gidilir.

 

Bereket Katılım Hayat A.Ş. hayat ve ferdi kaza branşlarında, Bereket Katılım Sigorta A.Ş. Kasko, Yangın, Nakliyat, Mühendislik, Genel Sorumluluk, Hastalık-Sağlık, Finansal Kayıplar ve Hukuksal Koruma gibi elementer branşlarda faaliyet göstermektedir.

Tüm faaliyetlerinde tam manasıyla tekafül ilkelerine uyum hassasiyetini ortaya koyan Bereket Tekafül şirketleri, kısmen veya tamamen havuz sistemiyle işletilen ve hali hazırda tekafülle uyumlu olmayan Trafik, DASK, TARSİM gibi branşlarda sözkonusu havuz sistemi tekafüle uyumlu hale getirilene kadar faaliyet göstermeyecektir. Bereket Tekafül bu yönüyle Türkiye’de diğer katılım şirketlerinden ayrışan ilk ve tek örnek konumundadır.

0 216 635 44 44 / 0 216 633 71 00
0 212 381 79 00 / 0 216 912 12 12
bilgitekaful@bereket.com.tr

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Bereket Tekafül, Sigorta ürünlerine ihtiyaç duymasına rağmen manevi hassasiyeti sebebiyle mevcut sigorta sistemine uzak durmayı tercih eden kişilerin de güven duyacağı ve etrafında birleşebileceği tek seçenek olduğunuz biliyor muydunuz?

BEREKET TAKAFÜL'DEN HABERLER