Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X


Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi (GÜBRETAŞ), tarım sektörüne kimyevi gübre girdisi tedarik ederek ülke tarımındaki kalite ve verimliliği artırmak amacıyla 6 Kasım 1952 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla kuruldu. Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikası olan İskenderun’daki tesisleriyle 1954 yılında üretime başladı. O tarihten bugüne sektöründe hep öncü rolünü üstlendi: Türkiye’nin ilk fosfatlı ve kompoze gübresini üretti, ilk toprak analiz laboratuvarlarını kurdu, 1986’da borsada işlem gören ilk 15 şirketten biri oldu, sektör açısından çok önemli yatırımlara imza attı ve önemli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi.

1985 yılında ilk toprak analiz laboratuvarını kurduğu günden beri ülkemizin tarım arazilerinin toprak yapısıyla ilgili veri toplayan GÜBRETAŞ, bu birikimden yararlanarak “bitkiye ve bölgeye özel gübreler” geliştirmektedir. 2006’dan itibaren geliştirdiği yeni stratejiyle yurtdışında yatırım arayışlarını başlatan GÜBRETAŞ, “Paydaşlarına katma değer sağlayan bir dünya firması olmak” vizyonuyla yoluna devam etmektedir.

Türkiye genelinde kendine ait 2 liman, 3 laboratuvar, 5 lojistik merkez ve 8 bölge müdürlüğü sayesinde çiftçiler, GÜBRETAŞ markalı ürünlere başta Tarım Kredi Kooperatifleri olmak üzere Türkiye genelindeki yaklaşık 2800 satış noktasından kolayca ulaşabilmektedir.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Gübretaş'ın 6 Kasım 1952 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla kurulduğunu, Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikası olan İskenderun’daki tesisleriyle 1954 yılında üretime başladığını biliyor
muydunuz?

GÜBRETAŞ'TAN HABERLER

Söğüt’te ilk külçe 2022 yılı sonunda dökülecek

Gaziantep’te çiftçilere taban gübresi desteği

Tarım Krediyle fındıkta verim artışı sağlandı

Söğüt altın madeninde ilk döküm 2022 yılında

Tarım Kredi 3 şirketiyle İSO 500 listesinde

Söğüt Altın Madeni Projesi'nde dev iş birliği

Tarım Krediden tasarruf odaklı uygulama

Gaziantep’te çiftçilere gübre dağıtımı yapıldı

Söğüt'te 6 milyar dolarlık altın rezervi bulundu

Model Üretimle Türkiye kazanıyor

GÜBRETAŞ eğitim bursu sonuçları açıklandı

Ar-Ge serasıyla katma değer artacak

GÜBRETAŞ’tan tarımın geleceğine destek

Gübretaş ve TK Yem İSO 500 listesinde