Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X


Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birlikleri ile Gübre Fabrikaları Türk A.Ş. tarafından 2009 yılında Manisa ilinde kurulmuştur.

Tesis toplam 20 bin 20 m² arazi üzerine kurulu olup, bunun 8 bin 200 m²'si kapalı, 11 bin 800 m²'si açık alandır. Kapalı alanlarda üretim tesisleri, herbisit, insektisit, fungusit, bitki gelişim düzenleyicisi ve sıvı ilaçlar ünitesi, toz ilaçlar ünitesi, depolar, idari ve sosyal binalar ile birlikte kalite ve ARGE laboratuvarı bulunmaktadır. İşletmenin üretim kapasitesi 12 bin ton/yıldır.

Bitki koruma ürünleri imalatı, satışı ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteren Tarkim, Türkiye’nin ekolojik yapısı ve bitkisel üretim çeşitliliğine uygun 155 adet zirai ilacı portföyünde barındırmakta olup, bu konudaki çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmekte ve önümüzdeki dönemde de ürün portföyünü arttırarak tarım sektörüne girdi sağlayan en önemli firmalardan biri olmayı amaçlamaktadır. Yaygın bir satış ve dağıtım ağına sahip olan Tarkim Bitki Koruma, 7 bölgede bulunan profesyonel personeli ile başta Tarım Kredi Kooperatifleri olmak üzere diğer tarımsal birliklere ve zirai ilaç bayilerine hizmet vermektedir. Türkiye pazarı yanında Mısır, Kıbrıs, İran, Irak, Afganistan, Libya, Azerbaycan ve Gürcistan’a ihracat yapmakta olup, ayrıca birçok ülkede ruhsatlama çalışmalarına devam ederek ihracatta önder firmalardan biri olmayı hedeflemektedir.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

TARKİM,'in Türkiye’nin ekolojik yapısı ve bitkisel üretim çeşitliliğine uygun 176 adet zirai ilacı portföyünde barındırdığını biliyor muydunuz?

TARKİM'DEN HABERLER