Güncelleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen bekleyiniz

İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Önizleme İşleminiz Yapılıyor

Lütfen Bekleyiniz.

Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X


TK Taşımacılık ve Lojistik Anonim Şirketi, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin %100 iştiraki olarak 18.01.2017 yılında Ankara’da kurulmuş olup, 25.01.2017 tarihli tescil ile tüzel kişilik kazanmıştır.

TK Taşımacılık ve Lojistik Anonim Şirketinin ana faaliyet konusu olarak;
• Deniz, kara ve hava yolu ile lojistik hizmetleri vermek ve yurt içi, yurt dışı taşımacılığı yapmak,
• Yurt içi ve yurt dışı lojistik hizmetleri verebilmek amacıyla yeni şirket kurmak, ortak olmak, hisse alım satımı yapabilmek. Kiralama, leasing veya satın alma işlemlerini yapabilmek,
• Her türlü kamu ve özel kurumların açmış olduğu personel, yük, eşya, hayvancılık, malzeme vb. gibi taşımacılık ihalelerine iştirak etmek yer almaktadır.

TK Taşımacılık ve Lojistik Anonim Şirketi; Tarım Kredi Kooperatiflerinin ve hissedarı olduğu iştiraklerin ürettiği veya tedarikini sağladığı her türlü ürünün kooperatiflere ve ortaklara, hizmette aksamaya meydan vermeden, en hızlı şekilde ulaştırabilmek, aynı zamanda taşıma maliyetlerini minimum düzeye çekerek Tarım Kredi Kooperatifleri ailesinin ve dolayısıyla Türkiye tarımının lojistik ihtiyacına cevap verebilmek maksadı ile kurulmuş, kaliteli hizmet anlayışını kendine ilke edinmiştir.

Mevzuat gereği sektör gereksinimi olan L1 ve R1 yetki belgelerini alarak hizmete devam etmektedir. Çeşitli tonaj ve tipte öz mal araç satın alımını 2017 yılı içerisinde gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra yine çeşitli tonaj ve tipte araçlar kiralayarak filosunu genişletmiş bulunmaktadır.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Tüm iştiraklerde toplamda 1434 araç olduğunu ve bu araçların haftalık ortalama 350.000 KM yol yaptığını biliyor muydunuz?

TK LOJİSTİK'TEN HABERLER